Hakkımızda - Seba Pamuk Tekstil Ltd. Şti

Hakkımızda

Hakkımızda

Seba Tekstil, Kahramanmaraş’ta bulunan merkez üretim tesisi ve iki deposuyla 21.000 m² kapalı, 24.000 m² açık olmak üzere toplam 45.000 m² alanda preseli pamuk ve çeşitli pamuk ürünleri tedarik etmektedir. 

Yıllık 20.000 ton preseli pamuk ve 25.000 ton tekstil telefi tedariki sağlayabilen Seba Tekstil, yurt içi taleplerin yanı sıra Çin, Rusya, Almanya, İtalya, Fransa gibi ülkelere de ihracat gerçekleştirmektedir.

Başta ABD olmak üzere Güney Afrika, Batı Afrika, Yunanistan, Avustralya ve Hindistan gibi ülkelerden pamuk ithalatı gerçekleştirerek müşterilerinin çeşitli taleplerini karşılamaktadır. Seba Tekstil, özel talepler doğrultusunda BCI, CMIA, Organic, Greencard sertifikalı özel ürünleri de müşterilerine sunabilmektedir.

Seba Tekstil, ürettiği her üründe sıfır atık anlayışı ile hareket ederek gelecek nesillere daha temiz bir çevre ve daha sürdürülebilir kaynaklar bırakmayı hedeflemektedir. Ayrıca çevreye ve insana karşı kurumsal sorumluluğunu, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik sertifikalarıyla belgelemiştir. 

2007 yılında iplik üretim tesisleriyle çevresel sürdürülebilirlik konusunda bir işbirliği gerçekleştiren Seba Tekstil, temizleme ve eğirme süreçlerinde meydana gelen telefleri üretime tekrar dahil etmeyi başarmıştır. Bu hamlesi ile Seba Tekstil sektörde “Sıfır Atık” kampanyasının temellerini atmıştır.